ראש עיריית גבעתיים, המרואיין הראשון בסדרת "סיפורי אקורדיון ופסנתר", סטודיו נחמה גבעתיים

רן קוניק, Ran Kunik ראש עיריית גבעתיים, המרואיין הראשון בסדרת סיפורי אקורדיון ופסנתר: "לדעת לנגן על אחד מכלי הנגינה היפים ביותר בעולם זו פשוט מתנה שנתתי לעצמי, שאין טובה ממנה". ('סיפורי אקורדיון', סטודיו נחמה גבעתיים).

מאת: שירלי פרקש

רן קוניק, ראש עיריית גבעתיים, למה דווקא אקורדיון?

"משהו בצליל המקסים של הכלי הזה תמיד משך אותי. מי יודע, אולי בגלגול הקודם הייתי איזה קיבוצניק שמנגן סביב המדורה. תמיד סיקרן אותי לדעת לנגן על הדבר הזה שפותחים וסוגרים ושיש בו כל כך הרבה כפתורים, שנראה כמעט בלתי אפשרי לנגן בו".

ספר לי על רגע ההתאהבות. איך זה קרה בסוף?

"יש לי ידידה טובה שהייתי הולך איתה שנים למופע של שירה בציבור אותו ארגן אקורדיוניסט בשם שלמה שביט, ובכל פעם שהלכנו הייתי אומר לה איך אני מת ללמוד לנגן אבל אף פעם לא הייתי עושה עם זה כלום. יום אחד, כשהייתי בן 34 ככה, חזרנו הביתה וראיתי על לוח הכניסה בביתי מודעה של מורה לאקורדיון. נורא רציתי להתקשר אבל התביישתי אז החברה שלי צלצלה אליה עבורי, קבעה לי שיעור ניסיון, ומשם, הכל היסטוריה".

"למדתי בהתמדה ובמסירות כ-שבע שנים ברציפות, פעם בשבוע, שיעור קבוע ובשאר הימים תרגלתי בין חצי שעה לשעה ביום. נהניתי מאד והתקדמתי מהר. כבר אחרי כשנתיים התחלתי לנגן בהתנדבות בבית האבות "שלווה" בגבעתיים, במחלקה הסיעודית. התנדבות אותה עשיתי עשר שנים ברציפות".

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=017HF2CNFdM[/embedyt]

מה אתה הכי אוהב לנגן?

"יותר מכל אהבתי ועדיין אוהב לנגן שירי א"י, שירים רוסיים וגם שירים באידיש. הקשישים במחלקה הסיעודית אוהבים את השירים, ובוכים בהתרגשות כשהם שומעים את המוזיקה. זו חוויה אדירה כי אתה מרגיש ורואה איך אתה עושה להם טוב עם ארבעים וחמש דקות של מוזיקה שמחזירה אותם לילדות שלהם".

"באחת הפעמים כשבאתי לנגן, ראיתי בין הקשישים את שכנתי מהבניין בו גדלתי כילד. אשה כבת 95 שכילד תמיד נתנה לי כסף לארטיקים תמורת טיפול בגינה שבחצר. לא ראיתי אותה שנים ארוכות ופתאום גיליתי אותה בין קהל דיירי בית האבות. זו היתה פגישה מאד מרגשת עבור שנינו".

מה המשמעות של המוזיקה (לימודי האקורדיון) בחיים שלך?

"הנגינה על האקורדיון שינתה את חיי. מבחינתי זה הגשמת חלום, במיוחד מפני שהתחלתי ללמוד בגיל מבוגר יחסית, בפעם הראשונה בחיי, את כלי החלומות שלי. המוסיקה היא דבר מדהים שבלעדיו העולם לא יכול היה להתקיים ממש, ולדעת לנגן על אחד מכלי הנגינה היפים ביותר בעולם זו פשוט מתנה שנתתי לעצמי, שאין טובה ממנה".

סרטוני נגינה של רן קוניק –

סרטון א בפייסבוק.

סרטון ב בפייסבוק (רן קוניק האקורדיון וילדי גבעתיים על הבמה ביום העצמאות)

כתבה נוספת של שירלי מתוך האתר YNET "למה כדאי לכם להתחיל לנגן (רמז: הבריאות שלכם)"

 

לינק יצירת קשר ללימודי נגינה דרך הפייסבוק של שירלי פרקש

מוצרים