9 דברים פרקטיים שאנחנו יכולים לעשות עבור האמזונס שעולה באש

אז האמזונס בוערת ואתם שואלים את עצמכם מה אפשר לעשות?

הנה כמה כיוונים באדיבות Michal Rozen

אז איך אנחנו כאזרחים, שנמצאים אוקיינוסים שלמים מברזיל, יכולים להשפיע על מה שקורה שם?
וואלה, יש כאן למטה רשימה די מכובדת של דברים שאפשר לעשות. כתבה אותם חברה יקרה שלי שמתגוררת בתאילנד ופיניתי זמן, תרגמתי וגם בדקתי מה רלוונטי לנו כאן בישראל. מציעה שתעיפו מבט ותקדישו לזה כמה דקות. מעציב אותי מאוד איך ישראל מתעוררת לשמאניזם, לרפואת היער ולמדיסנות שהיא מביאה ולפרקטיקות רוחניות שמגיעות מהתרבויות הילדיות שרבות מהן מקורן באמזונס, כולם רצים להשתתף באיוואסקה, לנשוף ראפה אבל כשהיער, שהוא הבית של הרפואות האלו בוער, אף אחד לא נרעש. אבל אין זה הזמן לביקורת הזמן הוא לעשייה עם כוונה. אז אם אתם אנשים שמודעים לכוחה של כוונה מציעה שתקדישו את התרגול שלכם לשלוח רפואה לאמזונס. כשאתם יושבים ליוגה, מדטיציה, ריצה, וואטאבר. בקשו שהאש תכבה. כשאתם שותים מים היום, נכנסים לים – עשו זאת עם כוונה בשביל האמזונס. כוונה היא כח יוצר מציאות וכשאנחנו גם מייצרים פעולה תומכת לכוונה, זה משנה חיים. באחריות.

אז הנה רשימה של 9 דברים פרקטיים שאנחנו יכולים לעשות מכאן:

1. להפעיל לחץ על אלשטיין ועל שופרסל – מה הקשר? רק בחודש שעבר פורסם ב"גלובס" כי אדוארדו אלשטיין, מבעלי השליטה בקונצרן IDB, מבקש להרחיב את פעילותו העסקית ביער הגשם צ'אקו בארגנטינה במסגרת חברות הבשר שהוא מחזיק. גם יער זה נתון לבירוא בהיקף גדול ומצטמצם משנה לשנה. כצרכנים, אנחנו יכולים להפעיל לחץ ולדרוש מרשת שופרסל, הרוכשת מוצרי בשר מאלשטיין, לנקות את שרשרת האספקה שלה ובכך להפעיל לחץ על אותו אלשטיין לעצור את הרס היערות. בסך-הכול יש לאלשטיין חוות תעשיתיות בהיקף של 8 מיליון דונם בדרום אמריקה. אתם קונים משופרסל? אולי כדאי שתפסיקו או שלכל הפחות תשלחו מייל למנהלת האחריות התאגידית של שופרסל ותשתמשו בכח שלכם כצרכנים להשפיע על פעילות המוצר lironsh@shufersal.co.il

2. אותו אדוארדו אלשטיין, הוא בעל השליטה ב IDB חברת האחזקות שמחזיקה בסלקום, שופרסל, ישראייר, כלל ביטוח ועוד. תעשו את החשיבה שלכם לבד איפה אתם שמים את הכסף שלכם שבסופו של יום מממן משכורות או פעילות צולבת לאנשים ששוחטים את הקיום שלנו על הכדור הזה. הכסף שלכם משנה, השתמשו בו בתבונה.
לכתבה מגלובס:
https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001298068

3. פוסט חשוב שכתב חבר וממליצה לכם לקרוא על הקשר בין הסוציופט הברזילאי לבין ראש הממשלה, בנימין נתניהו. בהצלחה לנו בבחירות הקרובות.
https://www.facebook.com/788324796/posts/10157594526019797/

4. הדבר הכי פרקטי שמצאתי זה שאם אני משתמשת במנוע החיפוש של אקוסיה במקום בגוגל על כל 45 חיפושים שאני מריצה – הארגון נוטע עץ. לא חייבים להחליף את גוגל אבל כדאי לדעת להשתמש באפשרות הזו.
Ecosia.org

5. אפשר לתרום כסף. לכל מיני ארגונים. כשכנסיית נוטרדאם נשרפה העולם תרם קרוב ל 300 מיליון דולר. כשהריאה הירוקה של העולם עולה באש, לא נראה שאנחנו זזים. לאיפה אפשר לתרום? הנה כמה אופציות:

א. תרומה לארגון תאפשר להגן על שטח של ארבעה דונם באמזונס
‏ https://www.ran.org

ב. תרומה לארגון תאפשר לרכוש אדמות ביער. מאז 1988 הארגון הציל יותר מ 92 מיליון דונם ביערות האמזונס.
https://www.rainforesttrust.org

ג. תעקבו אחריהם, תתרמו
https://www.facebook.com/amazonwatch/
https://amazonwatch.org

ד. ארגון שנלחם בשינויי האקלים, מגן על היערות ומעצים את הילידים בחברות השבטיות . אפשר לתרום ולראות בדיוק להיכן כספי התרומה משמשים
https://www.amazonteam.org

6. תפחיתו צריכה של מוצרי נייר ועץ. אלינו זה עוד לא הגיע אבל מתברר שאפשר לעשות בדיקה שמה שאנחנו קונים זה מוצרים שמשמרים יערות. איך? לחפש את סימן הצפרדע, ממש כמו התו שמראה שלא עשו ניסויים בבעלי חיים אז שלא עשו לנו נזק ליערות. מקווה שבקרוב זה ייראה גם כאן. אפשר לקרוא על זה קצת יותר פה:
https://www.rainforest-alliance.org/find-certified

7. תפחיתו אכילה של בשר ומוצריו. לא רק פחות סבל לבעלי חיים, גם פחות סבל לכדור שלנו. לתודעה שלכם. אני יכולה לכתוב על זה מניפסט שלם, אולי פעם.

8. תחתמו על עצומה. אני חתמתי.
https://www.change.org/p/stop-the-burnin…/…/promote_or_share

9. תפנו לשגרירות הברזילאית בתל אביב. הנה כאן במייל הזה:
‏consular.telaviv@itamaraty.gov.br

השגרירות נמצאת ביהודה הלוי 23 בתל אביב קומה 30

הפגנה שמתוכננת להתקיים מול השגרירות ביום שני הקרוב:
https://www.facebook.com/events/456510261569696/?ti=icl

 

באותה עת מתרחשת שריפת ענק ביערות סיביר

"אנחנו מחכים לגשם" אומרים יערנים בסיביר, שבה כילו השנה שריפות שטח של 130 מיליון דונם – השווה לגודלה של יוון כולה.

צבא רוסיה הצטרף למאמצים להיאבק בשרפות יער המשתוללות החל מהשבוע שעבר, בשטח של כמעט 30 אלף קמ"ר בסיביר ובמזרח הרוסי הרחוק – כשטחה של בלגיה כולה. מטוסי תובלה צבאיים ומסוקי כיבוי גויסו למבצע!

הרשויות הכריזו על מצב חירום בחמישה אזורים, כולל בחבלי קרסנויארסק ואירקוטסק, מצפון למונגוליה. מחוז קרסנויארסק בסיביר, שממשיך עד ים קארה ואוקיינוס הקרח הצפוני, נראה אפוף עשן בתצלומי לוויין שפרסמו השבוע נאס"א והשירות האירופי לבקרת האטמוספירה קופרניקוס (CAMS).

 

בואו נעלה את המודעות, נדבר על זה, נגביר את השיח, משום מה מרגיש שהעולם שותק!

כי האדם עץ השדה – יערות אלה הן החמצן הטבעי שהעולם מציע לנו – מאחריותנו לדאוג

 

מוצרים