תדר הראסטה » אסטיב – פסטיבל קולנוע אפריקאי חוצה גבולות

קטגוריות

מאת

פסטיבל אטסיב – חוזר ומביא אל המסך הגדול את מיטב העשייה הקולנועית העדכנית ביבשת האפריקאית.

ATESIB = אל תדאג (באמהרית.)

הוא פסטיבל קולנוע אפריקאי יחיד מסוגו בישראל, חגיגה קולנועית המתקיימת מדי שנה בסינמטק תל אביב.

חוויה תרבותית בת חמישה ימים שסגרה את חודש מרץ במתחם סינמטק תל אביב.

קרנבל של סרטים איכותיים עלילתיים ותיעודיים, המציגים שפה אמנותית וסגנון קולנועי מגוון – במה ראויה להצגת יצירות קולנוע מרחבי היבשת שלרוב אינה זוכה לחשיפה ראויה במחזותינו.

הקולנוע האפריקאי ידוע כתוסס מהפנט – תסריטים שמעבירים רגש חזק ומחסיר נשימה. כל הסרטים בפסטיבל מלבד לשלושה, מוקרנים בבכורה ארצית ומופצים בישראל באופן בלעדי במסגרת הפסטיבל.

בפסטיבל תוצג קשת רחבה של יצירות אפריקאיות בהקרנה בלעדית. צוות הפסטיבל שם לו למטרה לתת במה לגל החדש של קולנוענים אפריקאים המשנים את פניה של היבשת.

במקביל במסגרת הפסטיבל נעשה עידוד סרטי בכורה וסרטי גמר של מגמת קלנוע כפר הנוער יערים, קידום נוער וקולנוע אפריקאי משובח – בהחלט יוזמה אמנותית מבורכת.

לאורך ימי הפסטיבל 26-31/3 יוקרנו כ-30 סרטים מקונגו, רואנדה, סנגל, גאבון, ניגריה, זימבבואה, סודן, קניה, דרום אפריקה ועוד.

הקרנות הסרטים ילוו בהרצאות ובשיח משותף אשר ידון על סוגיות חברתיות תרבותיות שעולות מפי היצירה, הקהל ייקח חלק ישתתף בדיון ויביע את עמדתו בנושא, תהליך ההופך את החוויה לקרובה יותר.

הפסטיבל הוא יוזמה של עמותת אטסיב. אשר הוקמה למטרה זו, ואנשיה פועלים בהתנדבות.

המנהל האמנותי של הפסטיבל הוא הבמאי בזי גטה.

כל הכבוד לכל הנוגעים בדבר, פסטיבל חדש, מלא צבעים, מרענן, מרגש, בעל שיח אישי וחברתי, בואו קחו יחד איתנו צלילה עמוקה על עבר עולם פשוט תמים קשה וכל כך מרהיב ביופיו  – ברוכים הבאים לאפריקה!

 

קומבי ניירות גלגול פאקט

פאקט ניירות גילגול של קומבי קינג סייז. נייר אורגני מצויין עם פילטר רחב מקרטון לא מבריק. קל לגלגול ולהדבקה, לא מורגש טעם של נייר בעישון.

מגש קססה קטן ג'יימקה

מגש מברזל לגלגול סיגריות ועשבי תיבול. מגיע בעיצוב של דגל ג’מייקה עם עלה ירוק מידות: 15*18 ס"מ זמין גם בגודל בינוני מחיר: 35 שח ניתן

השאירו תגובה לכתבה

כתיבת תגובה

פרסום

חפשו באתר

התחברות למשתמשים רשומים

תדר הראסטה

ברשת החברתית המועדפת עליך

אולי יעניין אתכם גם

×

עגלת קניות