נאפל לקראת לגליזציה של קנאביס וגידול מסחרי

קטמנדו – נפאל – מחוקקי מפלגת השלטון הציעו להכשיר את המריחואנה בנפאל, שם היא שימשה במשך דורות והייתה מפורסמת בשנות ה -60 של תרבות הנגד.
מנהיג מפלגת השלטון בנפאל: “לגליזציה של מריחואנה יעזור לחקלאים העניים”.

ארבעים ושש חברים מהמפלגה הקומוניסטית השלטת בנפאל הגישו את ההצעה בפרלמנט להכשיר את הייצור והשימוש במריחואנה, כך אמר. מחוקק המפלגה בירוד חטיוואדה.

הוא אמר כי השטח ההררי של מדינת ההימלאיה מתאים ליבול ומאפשר לחקלאים לגדל אותו יועיל מאוד למי שרושש.

“לגליזציה של מריחואנה תסייע לחקלאים העניים ומכיוון שרוב העולם המערבי, שהיה הסיבה להפוך אותה לבלתי חוקית מלכתחילה, כבר סיימו את האיסור, נפאל צריכה גם להסיר את האיסור,” אמרה חטיוואדה.

(לפי מחקר קנאביס  חדש מקורו בטיבט לפני 28 מיליון שנה)

נפאל נודעה בשימוש במריחואנה ובמרקמים אחרים בשנות השישים של המאה הקודמת, כאשר היפים עשו את דרכם לנפאל. חנויות ובתי תה המשמשים מפרסמים ומוכרים זאת כחוק.

נפאל הפכה אותה לבלתי חוקית בשנת 1976 בחוק הפיקוח על סמים נרקוטיים. משתמשים נכלאים למשך חודש בזמן שסוחרים נשלחים לכלא עד 10 שנים.

מריחואנה היא חלק בלתי נפרד בנפאל מזה דורות. למרות שזה לא חוקי, הוא מעושן כמעט בחופשיות במהלך פסטיבל האל ההינדי שבעה, שמתוכנן להמשך החודש.

תאריך 4 במרץ, 2019 בתצלום – אדם דתי הינדי מעשן מריחואנה בחצר בית המקדש פשופטינת במהלך פסטיבל

נכון לעכשיו מדובר עדיין בהצעת חוק בלבד, שעוד צריכה לעבור הליך רגולטורי מקובל בטרם יעשה כל שינוי בחוק הקיים, אך מאחר ומדובר במפלגת שלטון יש סיכוי סביר שזה אכן יקרה.

גם ללא לגליזציה נפאל היא היום מקור לקנאביס איכותי מאוד וכל תייר שביקר במדינה המיוחדת נחשף לצמחי קנאביס הגדלים בצדי הדרכים באין מפריע ונתקל בסוחרים רבים המציעים למכירה ג’אראס בכל פינת רחוב בערים המרכזיות קטמנדו ופוקרה.

 

מוצרים נבחרים

התחבר

חפשו אותנו
גם ברשתות
כתבות שיכול לעניין אותך