תדר הראסטה » לכל אדם ניגון וזמן – איך נקבע תאריך הלידה באפריקה?

קטגוריות

מאת

בשבט ההימבה, בנמיביה שבדרום אפריקה, תאריך הלידה של הילד נקבע לא ביום הלידה שלו אלא מוקדם הרבה יותר – ביום שדמותו נבראת בליבה של אימו.

כאשר אישה מחליטה להתעבר היא פורשת ויושבת בצילו של עץ גדול ומקשיבה ברוב קשב לשיר של הילד שהיה רוצה להיוולד. אחרי שלמדה את השיר היא שבה אל האיש שיהיה אבי הילד בכדי ללמד אותו את השיר הזה, ואז, כאשר הם עושים אהבה כדי להעניק ממשות פיזית לילד הזה, הם שרים ביחד את השיר של הילד על מנת לזמן אותו לעולם.
במהלך ההריון מלמדת האם את הנשים ואת הקשישים של הכפר את השיר הזה וכאשר הילד בא אל העולם נאספים סביבו כולם ושרים לו את השיר שלו כדי לקבל אותו בברכה.
ככל שהילד גדל, הכפריים האחרים לומדים את השיר המיוחד שלו, ואם הילד נופל או נפגע, תמיד יש מישהו שיוכל לנחם אותו ולשיר לו את השיר שלו. כמו כן, אם הילד עושה דבר מה נפלא, מצליח במשימה גדולה או עובר את את טקסי הבגרות שלו, אנשי הכפר שרים את השיר שלו על מנת לכבד ולהוקיר אותו.
ויש גם הזדמנויות אחרות בהן שרים אנשי הכפר לבן השבט. אם במהלך חייו ביצע בן השבט פשע או מעשה חברתי לא מקובל, הוא נקרא אל מרכז הכפר ובני השבט יוצרים סביבו מעגל ושרים לו את השיר שלו. השבט מזהה כי תיקון של התנהגות אנטי חברתית לא עובר דרך עונש, אלא דרך אהבה ותזכורת של זהות ושייכות. הם מאמינים שכשאתה מזהה את השיר שלך, אתה נזכר במנגינה הנכונה והמדויקת שלך ונמנע מלפגוע בזולת.
ואת השיר הזה ישירו בני השבט לילד בכל צומת חשובה בחייו וגם כאשר ישכב על ערש דווי, מוכן להיפרד מן העולם. כי זה השיר שלו 
@ג'ורג' דיוויד

תרגום: אורלי ניסן

לוח דרושים חדש עלה באתר תדר הראסטה

כנסו לבדוק אולי יש לכם את קישורים המתאמים לעבודות שמוצעות כרגע באתר תדר הראסטה. משם נעדכן גם מפעם לפעם על מודעות דרושים לאתר שלנו, בואו

הכירו את ענאן

שם מלא? ענאן חפאג'ה שם במה? ענאן מאיפה במקור(עיר)? לוד מה הסגנון מוסיקה שלך? ראפ באיזה גיל התחלת ליצור? 14 אומנות בשבילי היא? צורת התבטאות

תחליף טבק מיקסו כתום – ORANGE MIXO

תערובת מיקסו – תחליף טבק, לעישון ללא ניקוטין וללא תוספים מלאכותיים. תערובת 100% אורגנית. תערובת מיקסו זהב – תערובת המכילה ליקריץ, דמיאנה, מרשמלו, רוזמרין, ועוד.

השאירו תגובה לכתבה

כתיבת תגובה

פרסום

חפשו באתר

התחברות למשתמשים רשומים

תדר הראסטה

ברשת החברתית המועדפת עליך

אולי יעניין אתכם גם

×

עגלת קניות