סטאס באלבום חדש “דרך”

הראפר סטאס חוגג אלבום סולו חדש. עם סאונד עכשווי, שירים מהלב והמון כשרון, סטאס יודע איך לחבר הכול לאלבום מגובש ולהציג וקליפים מדהימים בכל סינגל. 

קבלו את דרך. 13 קטעים כולל קטעי קישור(כן, כמו שהיו עושים פעם) המביאים אלבום אישי, צבעוני ומאוזן, באופן הכי אותנטי שיש. 

סטאס ,40, מתאר מתוך המילים והצלילים שבשירים את הדרך שעשה, בחוויותיו, בהתמודדויות היומיומיות, לצד הלבטים והרגעים המאתגרים, הכול מתוך אהבה גדולה להיפ הופ, ולא משנה בן כמה אתה ומי הראפרים האחרים שאתם לשמוע אותם ברגיל.  אולי מודבר באותו קהל יעד, אבל סטאס בוחר להציג סיפור שונה.  

על אף שעזב את התחום לתקופה ארוכה, חזר לפני הקורונה לעשייה מוסיקלית, וכמה מהסינגלים שיצאו זכו להגיע לכלי תקשורת מרכזיים. אז גם הבין, שמה שחשוב באמת זו ההתמדה, העשייה, ופחות לדבר ויותר לעשות. האלבום החדש ‘דרך’ ממחיש הייטב זאת. הכול כאן חי ובועט ומזמין את המאזינים להכנס לעולם מרתק וחידתי כדי לנסות לגלות למה התכוון המשורר, המלחין והמפיקים המעולים שעובדים איתו.

(אפי אישטה, ים אמיתי, עדי ינקו, קוג’י ביט, שלומי מלומי, נינג’ה 420)

סטאס הוא מוזיקאי הומוריסטי שחולם בגדול, אך גם מביט עמוק בפנים ברצינות לעיתים תהומית, שם לעצמו מראה ומתאר את העבודה השחורה והבדידות בהגשמה עצמית והכל מתוך אמונה בדרך.

סטאס שוורצמן בשמו המלא, חי את החיים עם שנים של התמודדות בעננה של הפרעת קשב. בין דיסלקציה לריכוז יתר, בין ציפיות של הורים סובייטים לבין אלו של החברה הישראלית. איש משפחה, עורך דין, שדרן רדיו ואומן היפ הופ. תמיד המוזיקה הייתה האהבה. ולמורת הדרך שעבר בהמון אספקטים של החיים אין דרך בשביל סטאס, חיים ללא מוזיקה והיפ הופ. לא היו החיים שהוא ראה את עצמו חיי. 

ואז, החמש שנים האחרונות שינו הכול, ההיפ הופ הפך לתרופה ! בדרך, בין קורונה לעבודה. התחיל לעבוד על אלבום. בדרך בין משפחה וילדים הקליט את השירים וחידד את הטקסט. בחר בעצמו כל מפיק, כל שיתוף פעולה וסלל לעצמו את הדרך. 

האלבום נפתח בעוצמה. השיר “האמת” מתחיל בציטוט של אלן וואטס, להאמין זה למסור את עצמך למים – שסטאס מבצע בגרסה שלו. השיר נכתב לפני תחילת הקורונה והושלם רק בסופו של המגפה. לשיר יש קליפ סטופמאשן מטורף שכולו נעשה בעבודת יד מפלסטלינה. אתם חייבם לראות עד כמה רחוק אפשר לקחת רעיונות מטקסט של היפ הופ ולתת להם משמעות בפן הוויזואלי, שהצליחו סטאס והבמאי מיכאל קונובלנקו לייצר ביחד.  אומנות בשביל האומנות.  

בשיר ‘רגע לא מובן'(הפקה אפי אישטה) שרץ מאוד יפה במצעדים של אפל מיוזיק כבר שלושה חודשים.

והייב הזה ממשיך לאורך כל אלבום ‘דרך’, סטאס מגלה את עצמו בסאונד חדש לצד חזרה לשורשי ההיפ הופ בשיר האחרון באלבום ‘זה לא משנה” שבו הוא מאחר את אברי ג’י מהרכב פלא אוזן ביחד עם אגדת המחתרת “קרח”(עדי כהן) שחוזר להיפ הופ אחרי כמעט עשור של שקט. להרבה אנשים יש חלום להיות מוזיקאי. רבים מהם מתחילים אותו, ואז משהו עוצר אותם בדרך. גם סטאס בזמנו עזב את העשייה המוזיקלית לתקופה ארוכה. כי זה היה מורכב, קשה או מסובך מידי. שחזר לעשות מוזיקה הבין דבר אחד, יש רק דבר אחד שניתן לסמוך עליו. היא ההתמדה. פחות לדבר, יותר לעשות. וזו מהות השיר ‘לא משנה’. ובעצם המהות של האלבום החדש. לא משנה מה היה סטאס אומר צריך להמשיך לעשות. בקליפ בחרו סטאס, יחד עם הבימאי ואדים מכונה לעשות הומאג׳ לקליפים האייקונים ביותר שגדלו עליהם בהיפ הופ של שנות ה-90 .

סטאס מתרגש לספר לתדר ראסטה, על הסינגל והקליפ הבא שהולך לצאת מהאלבום ממש בחודש יוני 2023. בשיר חולם להגשים את כל החלומות כולם בשיר ‘חלומות’, ביחד עם אגדת הרחוב “פינט” מהרכב המיתולוגי IZREAL וואסה פירסוב. עוד קליפ ייחודי בבימוי של מיכאל קונובלנקו, שגם צילם ביחד עם סטאס הקליפ הכי צבעוני לשיר ‘בלונים”(שיר סטלנים חצי מקודד למביני עניין בלבד) שיצא עוד בספטמבר 2022 זכה לביצוע לייב  ברדיו ת”א 102FM וחלק מהאלבום “דרך”.  

סטאס, מודה שבשבילו עניין הקליפים הפך להיות עשייה נפרדת בפני עצמה שהוא אוהב לא פחות מהזמן שהוא שורף באולפנים. אנחנו מגלים שיש עוד בדרך קליפ נדיר לשיר ‘תינוק מגודל” שבו הוא מארח שוב את פינט ורם חורי בבימוי ואדים מכונה. והבונוס מהאלבום דרך, זה קליפ סודי ואחרון, של השיר ‘החשוד המיידי’, בו סטאס והמצמד הופכים לגיבורי על שבאים להציל את תעשיית המוזיקה.

 סטאס עובד בימים אלו על הופעת השקה לאלבום ומקליט חומרים לאלבום הבא. מוזמנים להצטרך לדרך שלו בכל הרשתות החברתיות ולהיות בעצמכם חלק ממנה. מדובר באדם סופר מרתק ומצחיק שאתם לא מבינים למה עד עכשיו הוא לא היה בפיד שלכם. 

https://www.facebook.com/Stas365/

https://www.instagram.com/stas365/ 

http://www.tiktok.com/@stanis365

מוצרים נבחרים

התחבר

חפשו אותנו
גם ברשתות
כתבות שיכול לעניין אותך