להפסיק עם הטבק – פתרונות ירוקים יותר

תחליפים ופתרונות שיגרמו לכם להפסיק לצרוך ניקוטין

אין ספק שטבק מסובב את העולם מסובב חזק, הניקוטין כעצמו הפך לאייקון תרבותי ועל זמני. כולם זוכרים את הסיגריה הראשונה, השאכטה הראשונה ..  יש בה גם המון מרוח מרד הנעורים, הסיגריה או הניקוטין כצורותו מסמל התנגדות ומעבר מהיר להתבגרות להתמזג לעולם המהיר והרעיל הזה שאנחנו כל כך אוהבים .

בתקופה אחרונה מגוון האופציות הנרחבות שנכנסו לשוק בכל מה שנוגע להפסקת עישון, מניעת עישון, החלפת עישון באידוי וכו'.. כלקוחות של תעשיית הטבק במודע או לא במודע יש לנו לגיטימציה לבחור טוב ולשנות את ההרגלים הלא בריאותיים שלנו, בשביל לשמור ולטפח את הגוף והנשמה ועל הדרך אפילו להוזיל משמעותית את המחירים שהתרגלנו לשלם לטווח הקצר ולטווח הארוך כמובן.

מכשירי אידוי צמחים יבשים הם אחד המוצרים הפופולריים ביותר בשוק כרגע. מאז הלגליזציה של מריחואנה מסביב לעולם, נוצרו דרכים חדשות לניצול מריחואנה. במשך שנים רבות, הדרך היחידה לצרוך קנאביס הייתה לעשן אותו, אך כעת בגלל ההתקדמות הטכנולוגית, ישנן דרכים רבות לצרוך מריחואנה. אתה יכול להשתמש בקרם מקומי, אכיל, או אפילו להשתמש בו בצורת שמן. אבל, השיטה הפופולרית ביותר כעת עם כל ההתקדמות הטכנולוגית החדשה היא להשתמש במכשירי אידוי עשבים יבשים. הם מאפשרים לך להשתמש במריחואנה מבלי לשרוף את העשב ומכשירי אידוי בהחלט התפתחו עם הזמן. בעידן של היום, כולם הולכים לקראת אורח חיים בריא ואנשים מודעים למה שהם צורכים ומכניסים לגוף שלהם.

בתור אוהב טבק לא קטן, אני גם מבין שהמעבר לעולם ללא טבק הוא הכרחי ומתבקש, במיוחד בעולם שבו מגוון התחליפים גדול במיוחד- אז בדיוק לשם כך רציתי להיכנס ולהציג בפניכם את כל האפשרויות שיעזרו לכם להיפטר מהטבק ולשמור על בריאותכם ככה תיהנו מקשת המוצרים ופתרונות המתקדמים והאורגנים שיש לעולם העישון להציע לכם

מאחל לכל המעשנים.ות שלנו שמי יתן ובשנת 2022 נצרוך כמה שפחות טבק, ונמצא את המוצר המרכיב המתאים שהיה חסר לנו בשביל להיפטר מהניקוטין, אמן!

אז אם אתה סקרן לגבי היתרונות של אידוי גראס על עישון, מוצרים נוספים, ריכוזים ותחליפים אחרים הנה כמה שכדאי לדעת עליהם.

קדימה מתחילים

עישון במקטרות ובאנגים

אלברט איינשטיין ציין פעם כי עישון מקטרת "תרם לשיפוט רגוע ואובייקטיבי במקצת בכל ענייני האדם". בין אם ההתבוננות נכונה ובין אם לא, לעישון מקטרת היו חסידים מפורסמים רבים אחרים, ביניהם א.נשים משכילים ומשכילות משוררים ומשוררות מוסיקאים ומוסיקאיות ועוד הרבה רבים מתוך עולם הרוח, שלעיתים קרובות נעלמו בערפל של עשן מקטרת תוך כדי פתרון המקרים שלו. כיום, צינורות הם עדיין סמל לתחכום נינוח. הטקסים הממושכים של עישון מקטרות מוסיפים להילה הזו: בחירה מתוך מגוון המקטרות, ניקוי והעמסת הברזל, העץ, או הקרמיקה, התפיחה והידקה, ואז ישיבה במערבולת ריחנית של עשן והרהורים בחיים. הינו טקס רוחני ומרפא בפני עצמו.

כמובן, יש גם את העובדה שמקטרות ובונגים הם פנטסטיים מטעמי נוחות. זה לוקח רק דקה להוסיף כמה עשבי תיבול יבשים לבונג שלך וליהנות ממכה נעימה וחלקה. ישנה תחזוקה מסויימת – עליך לנקות את הקערה ולהחליף את מי הבונג באופן קבוע כדי למנוע נזק או עשן לא נעים. עם זאת, בהשוואה לגלגול ג'וינט או אריזת בוטה, זה הרבה יותר מהיר וגם מספק חווית עישון טובה יותר באופן כללי.

מקטרת זכוכית

עישון פייפ דורש מאיתנו פשוט לשים כמות קטנה של תערובת פרחים לתוך ראש הפייפ, ולהתחיל לפמפם ולסחוב באיזי את העישון , יש כאלה שיתחברו יותר למקטרות שעשויות מזכוכית, אלה שמעדיפים את עישון בחומר מזכוכית מודעים ואוהבים אפילו את מאפיין "השריפה" "הבעירה" המתרחש ברגע שהפרח נשרף ומעובר דרך צינורית זכוכית, ככה שתוצאת הסחיבה הסופית תהיה טיפה יותר שורפת בגרון אך מלאה בטעם וסיפוק של תחושות הקנאביס.

מקטרת עץ

צרכנים שיתחברו יותר למקטרות מעץ , אלה שמעדיפים את העישון מקטרות מחומר עץ, כנראה אוהבים את הסחיבה שמתרחשת בזמן העישון, העישון במקטרת עץ "עדין" ו"חלק" יותר מעישון במקטרת זכוכית, ובנוסף למקטרות עץ יש ברוב המקרים קיבולות גדולה יותר זאת אומרת ראש גדול יותר ועמוק יותר, מה שמאפשר לשים כמות גדולה יותר בפייפ, לעשן ולפמפם באיטיות והנאה מרובה יותר שמתמשכת, "הפימפום האיטי" הוא אחד המאפיינים הכי בולטים שיש למקטרת עץ להציע ולמעשה אחד הגורמים לכך שהרבה אנשים שמתחברים לצורת העישון הזאת.

מקטרת שיש

קיימת אופציה נוספת וחומר נוסף בעולם המקטרות, חומר שכייף מאוד להתעשן איתו וזהו הוא – שיש (סלע משקע ימי), היתרון של מקטרות העשויות משיש הוא שהשילוב של החומר עצמו עם העשן והעישון פשוט נהדר, אחת התחושות הנעימות הן תחושת הקירור שמרגישים בזמן שמחזיקים את הפייפ ובזמן שסוחבים שאכטה אחרי שאכטה מהפייפ, התחושה בחלל הפה נשארת עדיין נקייה יותר ופחות שורפת בגרון. בדומה למקטרות עץ מקטרות משיש מגיעות גם כן אם ראשים עמוקים יחסית שנועדו לתת לנו להנות עד הסוף מתחושת הפימפום האיטית .

באנג זכוכית 

בעוד השימוש בבונג מקל על עישון עשבי תיבול, חלק מהמשתמשים עשויים לתהות אם זה שווה את זה. עם זאת, שימוש בבונג או צינור מים מציע שורה שלמה של יתרונות נוספים על פני שיטות עישון רגילות. אחד היתרונות העיקריים של שימוש בבונג הוא שהוא מסנן עשן דרך מים, מה שגורם לעשן נקי ובריא יותר. מחקרים מראים שסינון מים יעיל מאוד בסילוק רכיבים רעילים לא רצויים מהעשן, במיוחד בהשוואה לעישון סיגריות או ג'וינטים. מכיוון שעישון גורם לעיתים קרובות נזק לריאות ולמערכת הנשימה, עישון עם צינור מים יכול להפחית ביעילות רבים מהסיכונים הללו.

שימוש בבונג יכול להפוך את עישון המריחואנה להרבה יותר בריא. כמובן, אתה עדיין לוקח עשן ואתה עדיין עלול להתמודד עם כמה מאותם סיכונים. עם זאת, בונגס עדיפים על חלופות כגון חיבורים או צינורות בשל פגיעותיהם הנקיות יותר. בעוד שחלק מהמשתמשים עשויים להיות מודאגים מהסכנות של עישון מריחואנה, מחקרים עדכניים מראים כי נראה כי היא מגדילה את קיבולת הריאות לאורך זמן, כמו גם מציעה שורה של יתרונות בריאותיים. עישון עם בונג גם מהנה יותר עבור משתמשים רבים. בעוד ששאיפת עשן עלולה להרגיש קשה על הגרון שלך, עישון דרך בונג מספק פגיעות חלקות יותר אשר יורדות פינוק. מכיוון שהעשן מתקרר על ידי המים, העשן קריר במיוחד עד שהוא מגיע לפיך. לחלק מהבונגים יש אפילו תכונות נוספות כגון פרקולטורים ולוכדי קרח כדי לספק מכות נקיות וחלקות אפילו יותר. 

משתמשים רבים יגידו לך שעישון מתוך בונג מספק בצורה חזקה יותר. קשה להוכיח מדעית, אבל סביר להניח שתרגיש הבדל בהשפעות כשאתה משתמש בבונג בהשוואה לעישון ג'וינט. מעניין לציין כי מחקרים מצביעים על כך שבתהליך סינון רעלים וזיהומים, בונגים יכולים גם לסנן יותר מה-THC של עשן מריחואנה. אבל למרות שזה עשוי להישמע כאילו זה ייצור אפקטים חלשים יותר, ישנם גורמים אחרים במשחק. אחד היתרונות של שימוש בבונג הוא שבדרך כלל תקבלו סינון הרבה יותר גדול ונקי בהשוואה לשיטות עישון אחרות. ככזה, תקבל כמות גבוהה של THC עם כל שאיפה מבלי לאבד שום עשן עודף. עם כלי עישון אחרים, ייתכן שתזדקק לכמה שאיפות בלבד כדי לקבל את היתרונות הרפואיים הפסיכואקטיביים המהנים והחזקים של מריחואנה. זה גם קל לשלוט בשיא שלך עם בונג. אם אתה צריך לקחת שאכטות חזקות יותר, פשוט תכין עוד ראש נוסף. ואם אתה מרגיש שאתה רגוע ובראש טוב, אתה יכול להפסיק בכל עת. אתה יכול גם לשלוט בכמות העשן שאתה סופג על ידי שחרור הפחמימה כאשר יש לך שאיפה חזקה מספיק. משתמשים רבים יגידו לך שהם מקבלים אפקטים חזקים יותר בעת עישון מבאנג, כמו גם גבוה יותר צלול בזכות הסינון והמים הקרירים והטהורים יותר.

תחליפי טבק 

תחליף טבק הוא הכינוי לטבק ללא ניקוטין.

באופן אירוני אין בו שום טבק אלא תערובות צמחים שונות.

המטרה של תחליף טבק היא להעניק תחליף, שאינו ממכר, לעישון הסיגריות.

ניתן להשתמש בתחליף טבק כתחליף לסיגריה כאשר רוצים לעשן, או להוסיף אותו לקססה במקום טבק רגיל המכיל ניקוטין וכימיקלים מסוכנים.

טבק ללא ללא ניקוטין יכול להכיל צמחים שונים, לרוב מקובל להשתמש בצמחי מרפא אשר יכולים להעניק חווית עישון נעימה ויש להם גם השפעות שונות אשר יכולות לסייע לכם בהפסקת העישון.

ישנם גם לא מעט תחליפי טבק המותאמים לעישון עם קנאביס ויכולים להכיל טרפנים מזנים שונים.

בין הצמחים אשר תוכלו למצוא בתחליפי הטבק ניתן להזכיר את הלואיזה, פטל, קמומיל, צמח המרשמלו ואחרים.

במשך עשרות שנים הורגלנו לחשוב כי טבק הוא צמח העישון האולטימטיבי ובתקופות קדומות אף יוחסו לו אפילו סגולות בריאותיות, אשר התגלו כלא מבוססות ומוטעות במשך השנים.

בפועל, הטבק עלה לגדולתו לאחר שהתעשיינים והתאגידים במאה שעברה זיהו את המרכיב הממכר שהוא מכיל (ניקוטין).

צמח הטבק היה אחד מיני צמחים רבים אשר נהגו לעשן, אך בזכות ההתמכרות הוא הפך להיות הצמח המזוהה ביותר עם עישון.

עישון צמח המולין (Mullein) 

צמח זה מוכר לאנושות כבר אלפי שנים, יש מעל 200 מינים של הצמח אותם ניתן למצוא באזורים שונים של העולם, ולכן הוא היה מוכר לתרבויות שונות כבר בימי קדם.

הזן שבו בדרך כלל משתמשים הוא Verbarcum Thapasus.

הצמח ידוע בזכות החומרים בעלי התכונות האנטי דלקתיות, אנטי ויראליות ואנטי בקטראליות אשר יש בו.

הצמח משמש לטיפול בתופעות שונות הכוללות:

 • שיעול
 • גודש
 • ברונכיטיס
 • אסטמה
 • עצירות
 • כאבים
 • דלקות
 • מיגרנות
 • בעיות שינה
 • שיגעון

עישון צמח המרשמלו (נטופית רפואית) –

צמח זה ידוע בזכות סגולותיו כבר שנים רבות, שימושים אשר כוללים אפילו הכנת מרשמלו וממתקים אחרים.

כיום כמובן משתמשים בתחליפים לצורך הכנת המרשמלו, אך עדיין ממשיכים ליהנות מסגולותיו הרפואיות.

הצמח גדל בר בארץ ישראל, אך ככל הנראה בעקבות סגולותיו הרבות והביקוש הרב הוא נמצא בסכנת הכחדה בטבע.

אך אל דאגה, תערובת עישון אשר נמכרות גודלו בצורה חקלאית ולא נקטפו מהטבע.

באופן מסורתי הצמח משמש לטיפול בשיעול, הוא מכייח ומלחלח (מסייע לשמירת הלחות ברקמות), תכונות אשר יכולות לעזור בשיקום הגוף מנזקי העישון.

עישון פטל אדום

הפטל הוא שיח רב שנתי המתנשא לגובה של 2 מטרים והוא צומח בצפון אמריקה ואירופה.

פירותיו הגרגריים נחשבים למעדן ומהם מכינים ריבות, מיצים ומאפים.

אך מסתבר שגם לעליו ישנה חשיבות רבה.

ברפואה המסורתית עלי הפטל שימשו לטיפול בעיקר בנשים.

הם מחזקים את דפנות הרחם ומפחיתים הפלות וכאבי לידה.

יש לצמח גם השפעות נוגדות חימצון והוא טוב לטיפול בכאבים ופצעים.

הוא מעולה בתור טבק ללא ניקוטין בזכות הארומה הנפלאה ויכולתו לנטרל את השפעות הניקוטין.

עישון לבנדר (אזובין רפואי) 

הלבנדר הוא צמח נפוץ בגינת התבלינים ויש לו שימושים רבים.

בימי קדם הוא שימש לבישום מי הרחצה ועד היום הוא תוסף מקובל בסבונים.

ברפואה המסורתית יש לו שימושים רבים, ביניהם:

 • ניקוי הגוף מרעלים
 • טיפול בבעיות בחזה וחיזוק הלב
 • טיפול בבעיות בקיבה וקצרת

אחת מצורות השימוש בלבנד היא באמצעות עישון: יש לו טעם חזק וזוהי דרך מעולה ליהנות מתכונותיו.

יש לו גם השפעות מרגיעות והוא יכול לסייע למי שמתקשה להירדם.

אלו הן רק כמה דוגמאות לתחליפי טבק ללא ניקוטין. ישנם עוד צמחים נוספים בעלי תכונות מעניינות אשר יכולים לשמש כתחליף טבק ואף לשפר את השפעות הקנאביס, כמו למשל:

 • דמיאנה
 • מנטה
 • ג‘ינסנג'

אידוי וופורייזרים יעודיים

השימוש במכשיר אידוי לעשבים יבשים הוא בהחלט הרבה יותר בריא מעישון מג'וינט, מכיוון שעם מכשיר אידוי או וופורייזר, אתה לא שורף שום נייר. עם אידוי עשבים יבשים, אתה לא ממש שורף את העשב – אתה רק מחמם אותו, בעוד שבעזרת ג'וינט, אתה שורף את העשב בפועל. חשוב לזכור ולהשיג מאדה עשבים יבשים עם הגדרות שליטה מדויקות, משהו כמו זה, שכן ככל ששליטה רבה יותר בטמפרטורה, כך החוויה תהיה טובה יותר והיא תהיה בריאה יותר. מכיוון שלא נעשה שימוש בעירה לחימום העשב בעזרת וופורייזר, לא נוצרים רעלים מזיקים בתהליך האידוי. זה מקל על הגרון מכיוון שזה לא עשן שנכנס לריאות שלך, אלא יותר ערפל. זה מאפשר לך ליהנות מהיתרונות הבריאותיים של עישון מריחואנה, ללא ההשפעות הרעות המיותרות.

ארומה וטעמים חזקים יותר

בעת שימוש בבעירה, המריחואנה נשרפת ולא מופעלים טרפנים מה שמפחית את איכות המריחואנה. לאלו מכם שלא יודעים מה זה טרפנים, הם התרכובות שאחראיות לאופן שבו רוב הצמחים מריחים והם מצויים בשפע בקנאביס, ופירות. כך, למשל, כאשר אתה חותך לתפוז, ריח ההדרים שעולה באף שלך הוא תוצאה של שחרור הטרפנים. עם מריחואנה, שריפת העשב משפיעה על הטעם בצורה שלילית שכן הרעלים המזיקים מהעשן מעכבים את הפעלת הטרפנים. זו הסיבה ששימוש במכשיר אידוי עשבים יבשים מפעיל יותר טרפנים ומשפר את הטעם שלו. טעמים נחוצים לאידוי.

נוח יותר

האידוי הרבה יותר נוח מכיוון שאין צורך לסחוב שום דבר מלבד עט הוואפ עצמו. בעת עישון, אתה צריך לשאת את הנייר, העשב, מצית או קופסת גפרורים וכל דבר אחר שנחוץ לעשן. עם אידוי, זה הרבה יותר קל. עם וופורייזר עשבים יבשים, כל מה שאתה צריך זה את עשב התיבול ואתה מוכן ללכת. מנגנון החימום יחמם את העשב לשימוש ולאחר שתסיים, פשוט תכבה אותו. עם עט vape זו חוויה דומה – אתה מחמם את התפרחת או ריכוז השמן ומאפשר לו להתאדות על ידי הפעלת החום והוא מתקרר כאשר אתה מכבה.

ללא ריח ושליטה על השפעות

עם העישון, העשן משתהה על בדים, מה שמותיר אחריו ריח לאורך זמן. בעת שימוש במכשיר אידוי עשבים יבשים, האדים אינם מתעכבים על הבגדים שלך או על הקירות או הרהיטים, מה שאומר שהוא לא מסריח כשאתה משתמש בו. כמו כן, עם וופורייזר אתה יכול לשלוט בטמפרטורה, שמשפיעה על הגבוה, לכן זה אומר שאתה יכול לשלוט בהשפעות, מה שמאפשר לך לקחת שאיפות קטנות יותר בכל פעם כשצריך. מה שיפה במכשירי אידוי עשבים יבשים הוא שלא יהיה לך ריח רע מהפה לאחר מכן כתוצאה מהיעדר עשן, וזה נהדר אם יש לך סאשן וויפ מהיר לפני העבודה. זה גם לא נדיר לראות מישהו משתמש במאדה בפומבי וזה בדרך כלל נתפס כמקובל בעיני הציבור. מעבר מעישון גראס לאידוי הוא ההחלטה הטובה ביותר שתוכלו לעשות בעצמכם. זה בריא יותר לגוף שלך בטווח הארוך וטעים הרבה יותר מאשר כשאתה מעשן את זה. אידוי משפר את הטעם ואת הטעם של העשב כשהוא מתחמם. יתר על כן, הרבה יותר נוח לאדות מאשר לעשן מכיוון שאתה לא צריך לסחוב איתך הרבה. אם הסיבות האלה לא מספיקות כדי לשכנע אותך, אז אני מקווה שהעובדה שזה דיסקרטי ויש לך הרבה יותר שליטה על ההשפעות תשכנע אותך אחרת.

שמן סיבידי בריכוז גבוה או נמוך – פול ספקטרום

קנאביס שימש לטיפול בכאב מאז שנת 2900 לפני הספירה. לאחרונה, מדענים גילו שרכיבים מסוימים של קנאביס, כולל CBD, אחראים להשפעותיו לשיכוך הכאב. גוף האדם מכיל מערכת ייעודית הנקראת המערכת האנדוקנבינואידית, המעורבת בוויסות מגוון פונקציות, כולל שינה, תיאבון, תחושת כאב ותגובת מערכת החיסון.

הגוף מייצר אנדוקנבינואידים, שהם נוירוטרנסמיטורים הנקשרים לקולטנים לקנבינואידים במערכת העצבים שלך. מחקרים הראו ש-CBD עשוי לסייע בהפחתת כאב כרוני על ידי השפעה על פעילות קולטני אנדוקנבינואידים, הפחתת דלקת ואינטראקציה עם נוירוטרנסמיטורים. מחקרים מסוימים מצביעים על כך ש-CBD עשוי להיות יעיל לסוגים מסוימים של כאב, כולל כאבי עצבים וכאבי גב, בשימוש בפני עצמו. עם זאת, נראה שהוא יעיל ביותר בשילוב עם THC.

מספר מחקרים אנושיים מצאו ששילוב של CBD ו-THC יעיל בטיפול בכאב הקשור לטרשת נפוצה (MS) ודלקת פרקים.

תרסיס דרך הפה בשם Sativex (nabiximols), שהוא שילוב של 1:1 של THC ו-CBD, מאושר במספר מדינות לטיפול בכאב הקשור לטרשת נפוצה. מחקר שכלל 47 אנשים עם טרשת נפוצה בדק את ההשפעות של נטילת Sativex למשך חודש. המשתתפים חוו שיפורים בכאב, ביכולת ההליכה והתכווצויות שרירים. ובכל זאת, המחקר לא כלל קבוצת ביקורת, כך שלא ניתן לשלול השפעות אחרות. בסקירה אחת, החוקרים ציינו ש-Sativex עשויה להועיל לאלה עם כאב נוירופתי הקשור בטרשת נפוצה וכאב נוירופתי חמור כרוני. הסקירה מצאה גם ש-Sativex עשויה לסייע בהקלה על חרדה ומתח, שהם הגורמים העיקריים לכאב כרוני. בנוסף, מחקרים מסוימים מראים ש-CBD עשוי להקל על תסמינים של מחלות ראומטיות כגון פיברומיאלגיה. מחקר שכלל נתוני סקר של 2,701 אנשים עם פיברומיאלגיה מצא שאלו שהשתמשו ב-CBD לשיכוך כאבים דיווחו בדרך כלל על שיפור קל עד משמעותי בתסמינים. ולפי עדויות פרה-קליניות ממחקרי מכרסמים, ל-CBD עשויות להיות השפעות מועילות על כאב ודלקת הקשורים לדלקת פרקים. 

טיפול בשמן סיבידי תמיד יוכל להועיל ולגרום לתחושה טובה יותר גופנית ומבחינה נפשית הוא יכול לסייע מאוד בהורדת לחץ חרדה וכאבים, לאנשים שנוטלים תרופות באופן קבוע חשוב להתייעץ מול רופא משפחה אישי בנוגע לסיבידי ובהתאם לצורך להעלות או להוריד מינון, כי השפעת הסיבידי יכולה לחזק ואף להאיץ תרופות אחרות אשר נמצאות בתוך מערכת הדם או לפיכך גם להעלים את השפעותיה וחוזקתה של התורפה המוסיימת, לכן ייעוץ מול רופא משפחה אישי הוא חשוב ביותר ואישי ביותר, בעיקר לאנשים שלוקחים תרופות קבועות. ככה שאם בא לכם לפרגן לאיזה לקרוב משפחה מבוגר בשמן סיבידי וידוע לכם שהוא משתמש בתרופות קבועות – תגדילו ראש ולכו איתו לרופא משפחה בשביל לעדכן את הרופא שאתם מעוניינים להתחיל בתהליך שימוש טיפות שמן סיבידי – ובהתאם לכך הרופא ידע אם למנן את התרופות הקבועות או להוריד אותם בהדרגתיות תוך כדי השימוש בשמן הCBD

הנושא על שמן הCBD מאוד רחב כנסו לקרוא בהרחבה את המאמר שמרכז את כל התוכן בדף אחד

למדריך המלא על שמן הסיבידי – לחצו על הלינק 

מוצרים